سوالات متداول

پی‌لینک چیست؟ بازگشت به سوالات

پی‌لینک یک سرویس کوتاه‌کننده لینک است که به شما اجازه می‌دهد لینک‌های بلند خودتان را کوتاه کنید و در همه‌جا به اشتراک بگذارید. به عنوان مثال لينک کوتاه‌شده سايت گوگل plink.ir/gogl می باشد که با وارد کردن آن در مروگرتان به سايت گوگل هدايت خواهيد شد. شما می‌توانيد پس از کوتاه کردن لينک‌های خود ، با قرار دادن علامت + در مقابل آدرس لينک‌تان ، آناليز جامعی از کسانی که بر روی لينک‌تان کليک کرده‌اند را مشاهده کنید.

لینک‌های کوتاه شده منقضی می‌شوند؟ بازگشت به سوالات

خیر. لینک‌های کوتاه‌شده در پی‌لینک همواره ثابت خواهند ماند. در نتیجه کاربران بدون هیچ نگرانی از منقضی شدن لینک‌ها می‌توانند لینک‌های خود را کوتاه کرده و برای همیشه از آن‌ها استفاده کنند.

چرا از پی‌لینک استفاده کنم؟ بازگشت به سوالات

مزیت پی‌لینک نسبت به سرویس‌های کوتاه‌کننده لینک مشابه ، عدم نمایش تبلیغات و پاپ‌آپ در هنگام ریدایرکت لینک‌ها می‌باشد. همچنین دارای کنترل‌پنل حرفه‌ای جهت مدیریت لینک‌ها (ویرایش / حذف) ، دسترسی به آمار بازدید‌کنندگان لینک‌ها ، دسته‌بندی موضوعی لینک‌ها ، ایجاد نام مستعار دلخواه ، قرار دادن رمز‌عبور بر روی لینک‌ها ، برچسب زدن لینک‌ها ، تولید کد QR ، اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی ، ایجاد صفحه انتقال دهنده سفارسی ، پروفایل عمومی جهت نمایش لینک‌ها و ... می‌باشد.

پی‌لینک چه‌طوری لینک‌ها را ریدایرکت می‌کنه؟ بازگشت به سوالات

پی‌لینک برای هدایت کاربران از ریدایرکت 301 (Permanent redirect) استفاده می‌کند. این موضوع مزایای بسیاری برای سایت مقصد دارد ، از جمله این‌که باعث بهبود جایگاه سایت مقصد در موتور‌های جستجو (گوگل) می‌شود. چرا‌که موتور‌های جستجو در ریدایرکت 301 ، لینک واسط (در اینجا پی‌لینک) را نادیده می‌گیرند. همچنین این موضوع باعث می‌شود که لینک‌های شیر شده در شبکه‌های مجازی مثل فیس‌بوک، پیش‌نمایش صحیح و مربوط به سایت مقصد را با خود داشته باشند.

نام مستعار دلخواه چیست؟ بازگشت به سوالات

هنگام کوتاه‌کردن لینک‌ها به‌صورت اختیاری می‌توانید آدرس لینک تولید شده را خودتان انتخاب کنید تا آدرسی مرتبط با موضوع لینک داشته باشید.

کوتاه کننده لینک

دسته‌بندی لینک‌ها و پروفایل عمومی چیست؟ بازگشت به سوالات

می‌توانید لینک‌هایی با موضوعی خاص را در دسته‌ی خاص قرار دهید تا دسترسی و نمایش آن‌ها در پروفایل عمومی راحت‌تر شود. به این‌صورت که لینک‌های مربوط به موضوع ورزش را در دسته ورزشی قرار داده...

کوتاه کننده لینک

لینک‌هایی که وضعیت دسترسی آن‌ها به‌صورت عمومی است در پروفایل عمومی کاربر به نمایش در می‌آیند.
آدرس پروفایل عمومی کاربر به این‌صورت می‌باشد : http://plink.ir/profile/username که در username نام‌کاربری هر کاربر می باشد.

چه‌طوری می‌تونم دسته‌بندی ایجاد کنم؟ بازگشت به سوالات

ابتدا از منو وارد قسمت دسته‌بندی شوید، بر روی گزینه‌ی ایجاد دسته‌بندی کلیک کنید. در پنجره باز شده نام دسته را وارد کنید و وضعیت دسترسی به آن را تعیین کنید و سپس بر روی ایجاد کلیک کنید.

کوتاه کننده لینک

پس از ایجاد کردن دسته‌بندی به پیشخان رفته و برای اضافه کردن لینک مورد نظر به دسته بندی ساخته شده ماوس را بر روی گزینه‌ها ببرید و از منوی آبشاری باز شده، بر روی اضافه کردن دسته‌بندی کلیک کنید. در پنجره باز شده دسته‌بندی مورد نظر را انتخاب کنید و دکمه اضافه کردن را بزنید.

کوتاه کننده لینک کوتاه کننده لینک

صفحه انتفال‌دهنده لینک سفارشی چیست؟ بازگشت به سوالات

یک صفحه‌ی انتقالی است که کاربر با استفاده از آن می‌تواند با قرار دادن بنر ، لوگو و توضیحاتی برای نشان دادن نام‌ تجاری و یا محصولات خود هنگام ریدایرکت شدن لینک استفاده کند.
نمونه صفحه انتفال‌ دهنده لینک سفارشی : plink.ir/custom-splash

چه‌طوری می‌تونم صفحه انتفال‌دهنده سفارشی ایجاد کنم؟ بازگشت به سوالات

ابتدا به صفحه‌ی انتفال‌دهنده سفارشی بروید سپس بر‌ روی گزینه ایجاد‌کردن کلیک کنید. در صفحه باز‌ شده تمام فیلد‌ها را پر‌ کنید.

کوتاه کننده لینک کوتاه کننده لینک

بعد از ایجاد کردن صفحه انتقال دهنده سفارشی ، برای اضافه کردن لینک مورد نظر به آن وارد قسمت ویرایش لینک شوید و در قسمت ریدایرکت گزینه صفحه‌ی انتقال دهنده سفارشی مورد نظر را انتخاب کرده و بروز رسانی کنید.

کوتاه کننده لینک

نمی‌تونم به حساب کاربری خودم وارد بشم / رمز ‌عبور خودم گم کردمبازگشت به سوالات

بر روی لینک « رمز‌عبور را فراموش کرده‌اید؟ » کلیک کنید. در صفحه جدید ایمیلی که با آن ثبت‌نام کردید را وارد کنید. ایمیلی از طرف پی‌لینک دریافت خواهید کرد با لینکی برای تغییر رمز‌ عبور خود. بر روی لینک کلیک کنید و رمز‌ عبور جدیدتان را وارد کنید.

کوتاه کننده لینک کوتاه کننده لینک

چه‌طوری لینک‌ها را مدیریت کنم؟ بازگشت به سوالات

برای مدیریت لینک‌ها به پیشخان رفته ، لینک مورد نظر را انتخاب کنید و تغییرات لازم را انجام دهید. به این صورت‌ که می‌توانید دسترسی به لینک را به صورت عمومی یا خصوصی در بیارید ، آدرس لینک را ویرایش و یا لینک را حذف کنید ، لینک را به دسته‌بندی اضافه کنید و در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

با کلیک بر روی این گزینه می‌توانید وضعیت دسترسی به لینک را تعیین کنید.

کوتاه کننده لینک کوتاه کننده لینک

برای ویرایش لینک بر روی این گزینه کلیک کنید تا به صفحه‌ی ویرایش آدرس بروید.

کوتاه کننده لینک

در این صفحه می‌توانند آدرس طولانی را ویرایش کنید ، بر روی لینک رمز‌ عبور قرار دهید ، نحوه ریدایرکت شدن لینک و وضعیت دسترسی به آن را تعیین کنید و یا با استفاده از گزینه محدوده جغرافیایی می‌توانید مسیر کاربر از کشور خاصی به آدرس مورد نظر را تغییر دهید.

کوتاه کننده لینک

برای حذف لینک بر روی این گزینه کلیک کنید و در پنجره باز شده دکمه ادامه را بزنید تا لینک حذف شود.

کوتاه کننده لینک

در این قسمت می‌توانید لینک را به دسته‌بندی اضافه کنید و یا لینک را به آرشیو منتقل کنید و در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

کوتاه کننده لینک